Kościół katolicki w Szkocji przeżywał w swej historii ciężkie chwile. Katolicyzm był prawie przez 300 lat prawnie zakazany. Odrodzenie katolicyzmu rozpoczęło się dopiero w XIX wieku. XX wiek, na fali powszechnego zeświecczenia sprawił, że wiernych ubyło. Budynki kościołów, nie tylko katolickich, często były sprzedawane i zamieniane na restauracje czy rezydencje mieszkalne.
Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej rozpoczęła się masowa emigracja zarobkowa na Wyspy Brytyjskie. Znaczna część Polaków trafiła do Szkocji. W mieście Inverness położonym na północy Szkocji (obok jeziora Loch Ness) żyje dziś spora wspólnota polska. W oparciu między innymi o miejscowych Polaków, którzy aktywnie biorą udział w życiu religijnym parafia katolicka w Inverness prężnie się rozwija.
Proboszcz parafii współpracuje z księżmi Polakami, którzy przybyli na Wyspy w ślad za polskimi emigrantami. By dać świadectwo obecności Polaków w Inverness Proboszcz zamówił w naszej pracowni okno poświęcone pamięci Księdza Jerzego Popiełuszki. W oknie tym znalazły się symbole związane z Polską.
Drugie okno zamówione u nas poświęcono patronowi księży Świętemu Janowi Maii Vianney'owi.
W trzecim etapie wykonaliśmy cztery okna witrażowe poświęcone: Trójcy Świętej i Świętej Faustynie, Św Mary Mc Killop, Św. Józefowi, Świętym Karmelitankom (Edycie Stein, Teresie z Avilla, Teresie z Lisieux).