Oferujemy wykonanie elementów mebli ze szkła stapianego lub witrażowego. Mogą to być całoszklane blaty stolików, drzwiczki szaf i szafek lub jedynie wstawki w istniejący mebel.
Witrażowe wstawki do szafek kuchennych
Drzwi do szafy/ wnęki ściennej wykonane ze szkła stapianego
Przykłady wypełnień szkłem artystycznym otworów, stolarki i mebli.
Dekoracyjne szkło artystyczne, w odróżnieniu od witrażu, cechuje się tym, że wypełnienie otworu stanowi jedna tafla stworzona na konkretny wymiar. Przeszklenie może być pozbawione łączeń.
Jako materiał do przeszkleń można stosować:
- gotowe zakupione w hucie fabrycznie wykonywane szkło witrażowe,
- wykonywane w naszej pracowni "od zera" szkło reliefowe czy szkło stapiane,
- szkło piaskowane, fasetowane, laminowane, gięte, hartowane
- kombinacje i połączenia wszystkich powyższych szkieł.
Posiłkujemy się obok tradycyjnych technik rzemieślniczych także nowoczesną techniką, która znajduje zastosowanie m.in. przy obróbce szkła taflowego szlifowaniem. Sterowane cyfrowo maszyny, podobne do stosowanych w obróbce kamienia, pozwalają w sposób zupełnie dowolny szlifować krawędzie tafli, czy grawerować na jej powierzchni ornamenty o pryzmatycznych, łamiących światło, krawędziach.
Czymś niezwykłym jest produkt technologii epoki kosmicznej - szkło dichroiczne czy holograficzne, zmieniające kolor w zależności od miejsca z jakiego jest oglądane, mieniące się barwami tęczy. Minimalny, a przemyślany udział takiego szkła w dekoracji pozwala przemienić wnętrze w sposób graniczący z magią.
Szkło artystyczne, w odróżnieniu od witrażu cechuje się tym, że przeszklenie może być pozbawione łączeń, wypełnienie otworu stanowi jedna tafla stworzona na konkretny wymiar.
Jedynem ograniczeniem tej technki jest maksymalna wielkość tafli szkła w polu przeszklenia. Szkło produkowane w hutach zazwyczaj ma wymiary nie przekraczające 50 cm na 120 cm. Szkło wykonywane w naszej pracowni (w technice szkła reliefowanego lub stapianego) ma wymiary znacznie większe niż hutnicze. W skrajnych przypadkach możemy zaproponować gabaryty 1.5 metra na 3 metry! Jednak przy tak dużych wymiarach grubość szkła musi być znacznie większa. Ciężar 1 mkw oszklenia zależny jest od grubości szkła. Dla szkła typowego, o grubości 3 mm ciężar ten wyniesie 7,5 kg. Każdy dodatkowy 1 milimetr grubości podnosi ciężar o 2,5 kg.
OFERTA szkła artystycznego - techniki