Szkło artystyczne "żyje" dzięki przenikającemu je światłu. Elementy oświetleniowe ze szkła są więc jednym z najlepszych pomysłów na ciekawe wnętrze. I mamy tu na myśli nie tylko klasyczne lampy witrażowe, ale również rozmaite plafony, podświetlane sufity i kopuły. Wykonujemy również podświetlane "kasetony" - obrazy ze szkła artystycznego. Elementy oświetleniowe mogą być wykonane w rozmaitych technikach.
Kinkiety z mlecznego szkła giętego pod kątem prostym
Masywne żyrandole ze szkła artystycznego w żywych kolorach
Przykłady lamp, abażurów, plafonów - oświetlenia ze szkła artystycznego
Elementy ze szkła stapianego mogą być wykonane jako gięte, a także (w celu zwiększenia bezpieczeństwa) jako hartowane.
Szkło stapiane, w odróżnieniu od witrażu cechuje się tym, że przeszklenie może być pozbawione łączeń, wypełnienie otworu stanowi jedna tafla stworzona na konkretny wymiar.
Jedynym ograniczeniem tej techniki jest maksymalna wielkość tafli szkła w polu przeszklenia. Szkło wykonywane w naszej pracowni (w technice szkła stapianego) ma wymiary maksymalne aż do 1.5 metra na 3 metry! Jednak przy tak dużych wymiarach grubość szkła musi być znacznie większa. Ciężar 1 mkw oszklenia zależny jest od grubości szkła. Dla szkła typowego, hartowanego, wykorzystywanego na panele sufitowe, o grubości 10 mm ciężar ten wyniesie 25 kg / mkw. Każdy dodatkowy 1 milimetr grubości podnosi ciężar o 2,5 kg.
OFERTA szkła artystycznego - czytaj więcej